Geen zin om naar Londen te gaan, maar toch een beetje DLR-sfeer proeven?
Het kan al jaren in Essen.
Daar rijden namelijk al jaren de oudste materieeltypes van de DLR, P86 en P89.
De rol voor de P86 was in Londen uitgespeeld toen de tunnel naar Bank werd geopend. De stellen voldeden niet aan de Britse eisen voor rijden in tunnels.
En de P89 volgde een paar jaar later omdat het te duur werd om ze om te bouwen naar een nieuw beveiligingssysteem.
Nu lijkt voor de stellen ook in Essen het doek te vallen, nog dit jaar schijnen ze buiten dienst te gaan.
Hoogste tijd dus om ze nog een keer in actie te zien.
Zoals bijna U-Bahnen in het Ruhrgebiet, zijn ook de uitlopers van de U17 feitelijk gewoon tramlijnen, in zuidelijke richting zelfs met een stukje enkelspoor.
20250823_D7000_6294, Essen [DE] by
hb foto, on Flickr
En nog twee plaatjes aan het eindpunt Margarethenhöhe.
20250823_D7000_6297, Essen [DE] by
hb foto, on Flickr
20250823_D7000_6298, Essen [DE] by
hb foto, on Flickr
Daarna natuurlijk ingestapt om terug richting centrum te gaan.
Conclusie: het zijn echte DLR's, het uit Londen bekende schommelen is hier ook te merken, zeker in vergelijking met de Stadtbahn B-stellen die ook op de U-Bahn worden ingezet.
groet, Huub