Het ene diorama is nog niet klaar maar ik begin toch vast met de volgende. Dit diorama word een ondergronds U-bahn station van het grote Neu Dalhausen hbf. Dit U-bahn station ligt niet recht onder het hbf maar iets meer naar het oosten en heeft een noord/zuid ligging.

Het diorama zal bestaan uit een U-bahn station op nivo -2, een tunneldoorsnede waardoor je een kleine hal met trappen en winkeltjes inkijkt op -1 en het maaiveld nivo 0 met busbaan, voetpaden, fietspaden een groot gebouw, links op de rand een stukje perronspoor die iets hoger ligt. Het rechter deel van nivo 0 heb ik nog niet ingevult.

Het U-bahn station word grotendeels met UV LED's verlicht, dit als blacklichts onder de perrons zoals ook te vinden is in het U-bahn station
Essen hbf.

Hier nog 3 schetjes uit de brainstorm fase, waarvan de meest rechtse door Tis Spat is gemaakt. De 2 van mij hadden meer betrekking op de maten en de grove invulling.
Ik heb vanavond het frame gemaakt voor nivo -2 en net de sporen er op gelijmd. Ik ga als eerste de verlichting onder de perrons en de perrons maken.



Ik heb een lading profielen en staafjes hout klaar liggen voor de basis van de perrons. Onder de perrons komen dan in de profielen LED's met daartussen SideLightFiber wat het licht van de LED's geleid en dan naar de zij kant uitstraald. Hiervoor komt er aan de niet zicht zijde een laagje aluminium folie dat het licht dat terug kaatst om meer licht opbrengst in de goede richting te krijgen.
Word vervolgd, groetjes Michiel